o rewie

 

Rewa jest doskonałym miejscem do wypoczynku, zarówno aktywnego jak i biernego. Znajdą tu swoje miejsce amatorzy windsurfingu, piaszczyste plaże i ciepłe wody zatoki zapraszają do kąpieli wodnych i słonecznych. W Rewie znajduje się szkoła windsurfingu i wypożyczalnia sprzętu wodnego i turystycznego, która oferuje bogaty wybór desek windsurfingowych, pianki do windsurfingu, 4-osobowe rowery wodne, turystyczne lodki wiosłowe, kamizelki asekuracyjne, kajaki i kursy. W pobliskich Mostach i w Dębogórzu znajdują się stajnie: "Mustang" i "Hunter". Ze względu na doskonałe połączenia autobusowe z Gdynią, Rewa jest również wymarzonym miejscem do wypadów do Trójmiasta.

Rewa jest małą rybacką wioską, położoną na południowym brzegu Zatoki Puckiej, w gminie Kosakowo.

Pierwsze wzmianki o Rewie sięgają 1589 roku, kiedy to opat oliwski zezwolił rybakom na założenie wioski.

Atrakcje naszej Rewy:

Szperk - Jest to bardzo interesująca forma brzegowa, ciągnąca się aż do Półwyspu Helskiego. Dzięki mieliżnie, na Mierzeję Helską wędrują i płyną dziki. Mielizny czasem wyłaniają się z wody, tworząc okresowe wysepki. Raz w roku odbywa sie tak zwany "marsz śledzia", czyli przemarsz mielizną z Rewy do Kużnicy.

Ogólnopolska Aleja Zasłużonych Ludzi Morza - Co roku wmurowywuje się trzy tablice upamiętniające zasłużonych ludzi morza.

Rezerwaty przyrody - Rezerwat przyrody Mechelińskie Łąki, gdzie objęto ochroną obszar słonych łąk, szuwarów, wydm i ostoi ptactwa wodnego. Do najcenniejszych gatunków flory występujących w rezerwacie należy mikołajek nadmorski i stanowiska słonorośli. Drugim z rezerwatów jest ptasi rezerwat przyrody Beka obejmujący szuwary ujścia Redy, słone łąki oraz formacje wydmowe.

 

 

Script logo